Profolan opinie o suplemencie skutecznie zapobiegającym łysieniu.

Nadmierne wypadanie włosów to poważny problem dotykający wielu mężczyzn, stający się wręcz chorobą społeczną. Wbrew pozorom łysienie nie jest bezpośrednim następstwem procesów starzenia się organizmu, ale może spotkać nas w każdym wieku. Nikogo już nie dziwi widok trzydziestolatka czy nawet dwudziestolatka z przerzedzoną fryzurą i powoli taki stan rzeczy staje się akceptowalną normą. Jednak wiele osób nie zgadza się z tym i szuka sposobów, aby temu przeciwdziałać, a najważniejsze jest właściwe zdiagnozowanie przyczyn łysienia. Stanowi to podstawę do szybkiego wdrożenia prawidłowego i co najważniejsze skutecznego leczenia pozwalającego zminimalizować utratę włosów.

Najczęstsze przyczyny i rodzaje łysienia.

Definiując w prosty sposób pojęcie łysienia, można powiedzieć, że jest to przyspieszona i często niestety trwała utrata owłosienia na głowie, obejmująca zazwyczaj jej czubek i okolice czoła. Na głowie przeciętnego człowieka znajduje się około 150 tysięcy włosów, które podobnie jak rośliny podlegają cyklowi życiowemu. Pierwszy jego etap trwa od dwóch do pięciu lat i w tym czasie nasze włosy rosną ze stałą długością około 1 cm na miesiąc, a później zaczynają obumierać i w rezultacie wypadać. Następnie zaczyna się tzw. okres odpoczynku mieszków włosowych, trwający około 3 miesięcy i na głowie pojawia się meszek, pierwsze odrastające, delikatne włoski. Ten naturalny proces ulega niekiedy mniej lub bardziej gwałtownemu zaburzeniu, spowodowanemu różnymi przyczynami, a najczęstsze to:

 • zaniedbania w kwestii higieny włosów i skóry głowy,
 • niewłaściwie przeprowadzone zabiegi fryzjerskie o zbyt inwazyjnym charakterze,
 • źle dobrane kosmetyki do codziennej pielęgnacji, szampony lub odżywki,
 • choroby, takie jak cukrzyca, anemia czy nadczynność lub niedoczynność tarczycy, powodująca silne zaburzenia hormonalne organizmu. Inne schorzenia wpływające na szybkie wypadanie włosów, to wszelkie stany zapalne oraz infekcje, w których przebiegu występuje silna gorączka,
 • niektóre leki, które mogą zaburzać prawidłowe funkcjonowanie mieszków włosowych,
 • niewłaściwie dobrana dieta, uboga w niezbędne dla zdrowia składniki odżywcze, szczególnie te odpowiadające za budowę struktury włosa. Pokarmy, jakie codziennie spożywamy, muszą być bogate przede wszystkim w białko oraz w witaminy, niezbędne do odżywienia włosów i skóry głowy.

Takie zróżnicowanie przyczyn sprawia, że łysienie niezwykle trudno jest zdiagnozować, choć można wyróżnić kilka jego podstawowych rodzajów:

 • łysienie plackowate, widoczne w postaci odrębnych ognisk tzw. placków, umiejscowionych w wielu miejscach na głowie,
 • łysienie androgenowe, spowodowane nadmierną ilością pochodnej testosteronu, nazywanej dihydrotestosteronem, DHT, która może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia mieszków włosowych,
 • łysienie psychogenne, którego przyczyną jest zazwyczaj silny stres, prowadzący do niekontrolowanej utraty włosów,
 • łysienie pochorobowe, często spotykane np. po kuracjach stosowanych w leczeniu nowotworów, czyli po chemoterapii.

Suplementacja – niezbędna dla zdrowia włosów i całego organizmu.

Wizyta u lekarza specjalisty, dermatologa czy też u trychologa, pozwala właściwie rozpoznać przyczyny łysienia i obejmuje dokładne badanie nie tylko obrębu skóry głowy, ale i całego organizmu. Ma to na celu właśnie znalezienie wewnętrznych przyczyn osłabienia włosów, a często jest nim wspomniany brak substancji odżywczych. Zabiegani i zapracowani, zapominamy o prawidłowym odżywianiu, zadowalając się często szkodliwymi fast foodami, zastępującymi w codziennej diecie wartościowe posiłki. Bardzo szybko odbija się to nie tylko na ogólnym stanie zdrowia, ale i na fryzurze, która zaczyna się przerzedzać w zastraszającym tempie. Dlatego nie należy lekceważyć prawidłowej suplementacji organizmu, uzupełniającej braki w diecie, a środkiem zalecanym osobom mającym problemy z łysieniem, jest Profolan.

Profolan – suplement o perfekcyjnie dobranym składzie.

Dbanie o codzienną higienę włosów i skóry głowy oraz prawidłowe odżywanie to niewątpliwie bardzo ważna kwesia, której nie można zlekceważyć, jednak wsparcie tego tak skutecznym preparatem, takim jak Profolan, daje efekty, o jakich nawet nam się nie śniło. Jest to zupełnie nowa jakość w dziedzinie suplementów, o wysokiej i co najważniejsze potwierdzonej skuteczności. Ma na wpływ przede wszystkim jego stuprocentowo naturalny, roślinny skład, w którym znajdziemy między innymi:

 • pokrzywę, z pozoru zwykłe zioło, wręcz chwast spotykany na naszych łąkach i w ogrodach, jednak o właściwościach leczniczych, których nie da się przecenić. Docenia się ją już praktycznie od czasów starożytnych i stosuje na wiele różnych dolegliwości, także takich, których objawem jest wypadanie włosów. Wpływa korzystnie na pracę układu moczowego, działając moczopędnie i oczyszczając organizm z toksyn i innych szkodliwych pozostałości przemiany materii. Jest stosowana w leczeniu anemii, jednej z częstszych przyczyn łysienia, dzięki temu, że zwiększa produkcję czerwonych krwinek oraz hemoglobiny znajdującej się w osoczu krwi. Pokrzywa doskonale odżywia skórę głowy i same włosy zapobiegając ich wypadaniu, dzięki zawartości witaminy A, B2, C i K, minerałów takich jak wapń, żelazo, fosfor, potas i cynk oraz kwasów glikolowego, mrówkowego, pantotenowego i glicerolowego,
 • skrzyp polny, kolejna roślina o nieocenionym wpływie na zdrowie naszych włosów. Podobnie jak pokrzywa, powszechnie spotykana i od lat doceniana w kosmetyce i medycynie. W jego składzie znajdziemy przede wszystkim olbrzymią ilość łatwo przyswajalnej krzemionki, będącej jednym z najważniejszych budulców włosa. W skrzypie znajduje się go około 10 procent i ma korzystny wpływ na stan naszej skóry, pomaga zachować elastyczność naczyń krwionośnych, przyspiesza też gojenie się ran i łagodzi stany zapalne. Dzięki niemu włosy stają się mocniejsze, nie są kruche, łamliwe i nie rozdwajają się ich końcówki, zmniejsza się siwienie oraz wydłuża cały cykl życiowy włosa. Oprócz krzemu, skrzyp zawiera też inne cenne dla zdrowia minerały, sole potasu, wapnia, mangan, żelazo i fosfor,

Oprócz tych dwóch roślin, skład preparatu uzupełniono też o wartościowe dla włosów aminokwasy, takie jak:

 • tauryna, aminokwas o wszechstronnym działaniu, zapobiegającym wypadaniu włosów, poprzez wspomaganie produkcji kreatyny, jednego z ich budulców,
 • l – cysteina, naturalnie występująca w organizmie człowieka, mająca duży wpływ na zdrowie oraz kondycję włosów. Dzięki niej są one mocniejsze, grubsze i odzyskują połysk, stając się też odporniejsze na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. L – cysteina łagodzi także stany zapalne skóry głowy, przyspiesza regenerację włosów, nawilża je i opóźnia procesy starzenia.

Profolan – opinie potwierdzone przez wielu zadowolonych pacjentów.

Wszystkie te składniki tworzą razem jeden z najskuteczniejszych czynników aktywnych, noszący nazwę Grow 3, skutecznie przeciwdziałający nadmiernemu wydzielaniu DHT, powodującemu szybką miniaturyzację i w efekcie obumieranie mieszków włosowych.Wśród wielu innych suplementów dostępnych na rynku, Profolan wyróżnia się nie tylko perfekcyjnie dobranym składem, ale i wyjątkową szybkością działania. Pierwsze efekty jego stosowania widać już po dwóch tygodniach, kiedy to na linii czoła i w zakolach zaczynają pojawiać się duże ilości nowych włosów. Są one co prawda początkowo wyjątkowo cienkie i delikatne, jednak przy kontynuacji kuracji szybko zaczynają grubieć, stają się coraz bardziej sprężyste i zyskują naturalny, a nawet bardziej intensywny kolor. Dzieje się tak dlatego, że organizm wreszcie jest właściwie odżywiony od wewnątrz, a Profolan daje mu siłę potrzebną do poradzenia sobie praktycznie z każdym rodzajem łysienia. Wystarczą tylko dwie tabletki dziennie i po dalszych kilku miesiącach po wypadaniu włosów zostaje jedynie mgliste, przykre wspomnienie. Świadczą o tym opinie wielu zadowolonych pacjentów, jakie bez problemu znajdziemy w internecie, niektóre wręcz entuzjastyczne w swoim tonie. Chwalony jest zwłaszcza skład, bez żadnych szkodliwych substancji mogących powodować uciążliwe skutki uboczne.

Profolan kupuje się prosto od jego producenta, korzystając z nowoczesnej i łatwej w obsłudze strony internetowej, poprzez którą składa się zamówienie. Jest to bardzo korzystna forma dystrybucji, dająca przede wszystkim gwarancję oryginalności produktu i jego najlepszej ceny. Jedno opakowanie, liczące 60 tabletek, to kompletna miesięczna kuracja, a cały czas można skorzystać z wielu promocji, dzięki którym kupując większa ilość opakowań, tyle samo otrzymujemy gratis.

Related posts

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.