Witaminy i minerały na włosy opinie i działanie

Nadmierne wypadanie włosów to problem spotykający w większości przypadków mężczyzn. Łysienie jest naturalnym procesem, postępującym z wiekiem, ale kiedy przebiega zbyt szybko, to trzeba szukać skutecznych metod przeciwdziałania temu niekorzystnemu zjawisku. Nasze włosy potrzebują właściwej pielęgnacji, która nie tylko pozwoli długo utrzymać ich zdrowie i atrakcyjny wygląd, ale również umożliwi cofnięcie zmian i powstrzymanie procesu wypadania.

Nie zapominajmy o znaczeniu witamin i składników mineralnych.

Włosy, aby rosnąć, potrzebują właściwego odżywiania, a to może im zapewnić jedynie odpowiednia dieta, bogata przede wszystkim w witaminy oraz substancje mineralne i to w dużej różnorodności. Opinie lekarzy i trychologów są na ten temat jednoznaczne i raczej nie powinno się ich negować. Składniki te pomagają w pełni odbudowywać uszkodzoną strukturę włosa, mają wpływ na cebulki i mieszki włosowe, regulując ich pracę, odżywiając też osłabioną skórę głowy.

Można je podzielić na kilka podstawowych grup, w zależności od działania, oraz efektów, jakie można dzięki nim osiągnąć, a warto zadbać przede wszystkim o:

  • witaminę A, czyli retinol, wpływający na metabolizm nabłonka skóry głowy. Jej brak szybko prowadzi do osłabienia włosów, które stają się kruche, łamliwe i zaczynają wypadać,
  • witaminy z grupy B, a szczególnie B1, B2, B3 i B5, uczestniczące we wszystkich procesach fizjologicznych odpowiedzialnych za wzrost włosów. Dodatkowo skutecznie chronią je przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych i przed chorobami,
  • witaminę H, obecnie nazywaną biotyną, spowalniającą proces siwienia oraz łysienia,
  • witaminę C, powszechnie nazywana witaminą zdrowia, jej również nie może zabraknąć w codziennej diecie korzystnej dla włosów. Odpowiada za prawidłowy poziom kolagenu, jednego z podstawowych budulców włosów,
  • witaminę F, będącą zespołem nienasyconych kwasów tłuszczowych, niezbędnych dla każdej komórki naszego organizmu,
  • substancje mineralne, takie jak krzem, zapobiegający nadmiernej łamliwości i wypadaniu włosów oraz cynk, miedź i żelazo o podobnym działaniu.

Profolan – wszystko w jednej tabletce, efekt – dłuższe i zdrowsze włosy.

Ilość witamin i składników mineralnych korzystnych dla włosów jest naprawdę duża, a dostarczenie ich wymaga naprawdę sporego wysiłku przy tworzeniu właściwie zbilansowanej diety. Szybszym rozwiązaniem, które zapewni wszystko, co jest potrzebne do powstrzymania łysienia, będzie Profolan, suplement diety o unikalnym, starannie dobranym składzie. Zawiera on przede wszystkim substancję czynną Grow 3 regulującą działanie mieszków włosowych poprzez blokowanie nadmiernego wydzielania szkodliwego hormonu DHT. Jest ona wspomagana istnym bogactwem witamin i substancji mineralnych znacznie wykraczającymi poza prezentowaną powyżej listę. Stosując regularnie Profolan można być pewnym, że wypadanie włosów szybko będzie należało do przeszłości. Będą one nie tylko wzmocnione i doskonale odżywione, ale także ich odrastanie ulegnie znacznemu przyspieszeniu. Widzę to po swojej fryzurze, która każdego dnia jest coraz gęstsza i lśniąca dawno niewidzianym blaskiem. Profolan można kupić bezpośrednio od producenta, składając zamówienie na jego stronie internetowej, a koszt jednego opakowania to około 150 złotych. Osoby, które już zaczynają narzekać, że to dużo, zapewniam, że efekty, jakie dają te niewielkie białe tabletki, są zdecydowane warte tej ceny.

 

Witaminy i minerały na włosy opinie i działanie
4.5 (90%) 4 vote[s]

Related posts

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.