Łysiejesz? Sprawdź, co warto zmienić w życiu!

Łysienie nie jest przyjemne, ale w moim przypadku wywołało jeden pozytywny skutek – zacząłem bardziej dbać o formę i wprowadziłem duże zmiany w sposobie żywienia. Zła dieta, używki, brak aktywności fizycznej, stres – te czynniki, choć na pozór nie powiązane z łysieniem, mogą mieć na nie spory wpływ.

Mówi się, że łysienie ma związek z czynnikami genetycznymi, ale tak naprawdę wystarczy przeczytać którekolwiek opracowanie medyczne, żeby dowiedzieć się, jak różnorodne mogą być czynniki wywołujące ten proces. Przebywanie w warunkach zanieczyszczonego powietrza, utrzymujące się długotrwałe stany napięcia psychicznego, złe odżywianie, papierosy i inne używki, czy też ogólnie – niezdrowy tryb życia, to elementy, które w dzisiejszych czasach w znacznej mierze wpływają na to, iż setki mężczyzn w młodym wieku zaczyna tracić włosy. Zacznij żyć zdrowo, a Twoje włosy na tym zyskają.

Po pierwsze, wprowadź zmiany w żywieniu. Wyrzuć z menu całą przetworzoną żywność, fast foody, niezdrowe tłuszcze i słodycze. Zamiast tego jedz dużo warzyw i owoców, produktów zbożowych, kasz, orzechów. Nie zapomnij o nabiale i jajach, oliwie i olejach roślinnych, pieczywie z pełnego ziarna i sporej ilości ryb.

Po drugie, sport. Aktywność fizyczna nie tylko pozytywnie wpłynie na wygląd Twojego ciała, ale również odstresuje Cię i zrelaksuje. Wybierz taką formę aktywności, jaka sprawia Ci największą przyjemność.

Po trzecie, ogranicz używki. Tytoń na pewno nie wzmocni Twoich włosów, wręcz przeciwnie – będzie je sukcesywnie osłabiał. Kawa, alkohol – je również warto ograniczyć. Pamiętaj także o wprowadzeniu do jadłospisu produktów odtruwających organizm z toksyn.

Related posts

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.