Folisin – nowoczesny suplement przeciwdziałający wypadaniu włosów

Folisin

Nadmierne wypadanie włosów to problem, z którym nieustannie borykają się tysiące, a nawet miliony mężczyzn w naszym kraju. Stając rano przed lustrem, starają się zamaskować w jakiś sposób stale powiększającą się łysinę, co zazwyczaj okazuje się mało skuteczne. Błędem, jaki w tej sytuacji popełniają, jest przede wszystkim potraktowanie łysienia jako problemu czysto kosmetycznego, a nie choroby, którą w rzeczywistości jest. Tak, jak każda inna wymaga więc odpowiedniego leczenia, dostarczenia organizmowi wszystkiego, co będzie mu potrzebne, aby szybko sobie z nią poradzić. Są to zwłaszcza substancje odżywcze wpływające korzystnie na same włosy, jak i skórę głowy, a największe ich ilości, dokładnie dobrane dawki zawiera Folisin, suplement diety zalecany między innymi przez profesjonalnych trychologów.

Wypadanie włosów – poważne schorzenie, którego nie powinno się lekceważyć

Mimo że łysienie jest dla męskiego organizmu całkowicie naturalne, można powiedzieć, że w większości przypadków nieuniknione wraz z wiekiem, to jednak nie powinniśmy tracić więcej niż 100 włosów na dobę. Niestety, zazwyczaj gubimy ich o wiele więcej, co oznacza jakieś zaburzenia, niekoniecznie od razu rozwijające się stany chorobowe, chociaż często to one są przyczyną powiększających się prześwitów naszej fryzury. Warto więc dokładnie sprawdzić, co sprawia, że włosy zaczynają nam wypadać niekiedy wręcz całymi garściami, a może to być powodowane między innymi przez:

 • braki w higienie, wynikające mówiąc szczerze najczęściej z naszych własnych zaniedbań w tej jakże istotnej kwestii. Musimy regularnie dbać o włosy oraz skórę głowy, które powinny być codziennie myte w celu usunięcia nadmiaru pojawiającego się sebum, kurzu oraz innych zanieczyszczeń mogących nieodwracalnie uszkadzać strukturę włosa. Trzeba również pamiętać o właściwym doborze kosmetyków, przede wszystkim używanych szamponów i odżywek;
 • czynniki natury genetycznej, a wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawę z tego, że np. łysienie androgenowe jest chorobą dziedziczną;
 • inne, często niezwykle poważne i przewlekłe choroby objawiające się właśnie prawie natychmiast zwiększonym wypadanie włosów, w tym i szczególnie uciążliwe choroby skóry;
 • uszkodzenia mechaniczne powstające podczas niewłaściwie przeprowadzanych zabiegów kosmetycznych. W przypadku mężczyzn może to być np. suszenie włosów suszarką w zbyt wysokiej temperaturze, noszenie uciskającej, ciasnej czapki czy za mocne związywanie;
 • stres i inne napięcia nerwowe negatywnie wpływające na cały organizm, prowadzące do jego natychmiastowego osłabienia, co odbija się też na wyglądzie fryzury.

Folisin – skład dobrany pod kątem zapobiegania wypadaniu i przyspieszania wzrostu włosów

Folisin

Jak widać na powyższych przykładach, przyczyn tego, że zaczynamy szybko łysieć, jest wiele, lecz każdą musimy potraktować z taką samą powagą. Nie lekceważmy sobie coraz większej ilości włosów pojawiających się na grzebieniu lub szczotce, bo pewnego dnia może się okazać, że nie będziemy mieli już co czesać, a lekkie zakola przekształcą się w całkowicie łysą głowę. Jeśli więc zauważyliśmy postępujące zmiany, wystarczy sięgnąć po Folisin, aby zatrzymać i całkowicie odwrócić ten negatywny proces. W tym suplemencie diety zawarto całe mnóstwo cennych składników odżywczych, pozwalających na pełną odbudowę uszkodzonej struktury mieszków włosowych, samego włosa i poprawę stanu skóry głowy. Są one nie tylko skuteczne, ale i jednocześnie całkowicie bezpieczne, niepowodujące żadnych skutków ubocznych w przeciwieństwie do np. takich substancji, jak minoxidil i finasteryd. Suplement ma postać niewielkich, łatwych do przełknięcia kapsułek, a w każdej znajdziemy:

1. AnaGain™ Nu

Niezwykle skuteczny kompleks eliminujący wiele przyczyn łysienia, którego najważniejsze składniki aktywne uzyskano z ziaren grochu, jednego z najzdrowszych warzyw, które powinno się znaleźć w każdej diecie. Pierwszym ze składników jest czynnik nazywany FG7 odpowiadający za prawidłowy przebieg anagenu, fazy, w której czasie nasze włosy najintensywniej rosną, a drugi to białko, które ma na celu ograniczenie ich fazy spoczynkowej, nazwane przez producenta Noggin.

2. PhosphaMax

Jak sama jego nazwa wskazuje, będący pochodną kwasu fosfatydowego, a jego zadaniem jest dbanie o prawidłowy i niczym niezakłócony wzrost różnych komórek. Dzięki niemu rozrastają się także te, tworzące podstawę do wzrostu zdrowych i mocnych włosów, czyli ich macierz umiejscowioną w głębokich warstwach skóry. PhosphaMax ma także istotny wpływ na sam porost włosów, podobnie jak poprzedni składnik przyspieszając fazę ich wzrostu.

3. EVNolMax™

Trzeci i ostatni z unikalnych składników, jakie zostały opracowane przez producenta Folisin i oczywiście opatentowane. Tym razem mamy do czynienia z substancjami organicznymi, jakie można znaleźć w witaminie E o licznych właściwościach zdrowotnych, korzystne nie tylko dla włosów. Noszą one nazwę tokoferoli działających głównie przeciwutleniająco, usuwających więc z organizmu zagrażające mu wolne rodniki. Pozwalają również na stałe utrzymywanie właściwego poziomu cholesterolu we krwi, obniżają zbyt wysokie ciśnienie, dbają także o skórę głowy, opóźniając naturalne procesy jej starzenia, łagodząc podrażnienia, nawilżając, wygładzając zmarszczki i bruzdy. Dzięki temu skóra odzyskuje zdrowie i witalność, niezbędne przecież do prawidłowego wzrostu mocnych i równie zdrowych włosów.

4. Palma sabałowa

Bardziej znana pod angielską nazwą saw palmetto, którą znajdziemy w licznych suplementach diety, na co wpływ mają jej wyjątkowo szerokie właściwości prozdrowotne. Wynikają one bezpośrednio ze składu tej rośliny, w której przysłowiowe pierwsze skrzypce grają kwasy tłuszczowe, kwas taninowy, fitosterole i polisacharydy. To właśnie dzięki nim palma sabałowa może pochwalić się pozytywnym działaniem, które natychmiast odczuwa skóra głowy, takim jak:

 • przeciwzapalnym i antybakteryjnym;
 • łagodzącym otarcia, podrażnienia i zaczerwienienia;
 • przeciwdziałającym negatywnym skutkom alergii;
 • zapobiegającym przemianie testosteronu w jego szkodliwą odmianę, dihydrotestosteron (DHT), prowadzący do nieodwracalnego zniszczenia mieszków włosowych.

5. Dynia

Wyciąg z niej zawiera w swoim składzie rekordowo dużą ilość składników, bez których nie mamy co myśleć o zdrowych, mocnych i niewypadających włosach. Znajdziemy tu witaminy prawie ze wszystkich grup: A, B, C, D i E, a ich działanie wspomagają równie cenne minerały: żelazo, potas, cynk, sód, jod, czy magnez i krzem. Odżywiają one naszą skórę od jej najgłębszych warstw aż do samego naskórka, dzięki czemu powstaje w niej idealne środowisko do rozwoju włosów, a pozostałe są tak dobrze odżywione, że przestają wypadać.

6. BioPerine®

Pod tą nazwą kryje się substancja, której nie trzeba chyba przedstawiać żadnemu entuzjaście ogólnie pojętego zdrowego trybu życia, dbającego nie tylko o swoje włosy. Piperyna, bo to właśnie o niej mowa, to absolutna nowość w dziedzinie pielęgnacji i zapobieganiu łysieniu, stosowana dotychczas w odchudzaniu, lecz umieszczenie jej w składzie Folisin jest w pełni uzasadnione. Jest to bowiem alkaloid, który przede wszystkim ułatwia wchłanianie innych składników odżywczych potrzebnych skórze i włosom, umożliwia też dokładne oczyszczenie organizmu z toksyn i innych zbędnych produktów przemiany materii. Jest to o tyle istotne, że takie nadmiar takich substancji odbija się negatywnie również na zdrowiu skóry głowy.

7. Selen, miedź, cynk i biotyna

Ten pierwszy z pierwiastków występuje tu jako kompozycja Selenium SeLECT®, dzięki czemu najszybciej się wchłania, docierając do wszystkich komórek skóry i włosów. Doceniamy także zawartość cynku oraz miedzi, które uczestniczą we wszystkich procesach wytwarzania materiału budulcowego włosa, zwłaszcza keratyny. Biotyna, czyli witamina B7 odpowiada z kolei za odżywienie oraz natlenienie skóry głowy, umożliwiające prawidłowe wykształcenie i rozwój cebulek włosowych. Jej działanie polega też na powstrzymaniu łojotoku, wydzielania zbyt dużej ilości sebum, będącego nie tylko problemem kosmetycznym, lecz i zdrowotnym, jedną z głównych przyczyn postępującego łysienia łojotkowego.

Folisin – dla kogo jest przeznaczony, w jaki sposób się go stosuje i jak działa

Folisin

Suplement o takim składzie jest w stanie skutecznie poradzić sobie z tą męską przypadłością, lepiej niż wiele innych mu podobnych dostępnych na rynku. Dużą zaletą jest też postać, w jakiej występuje, łatwych do połknięcia kapsułek, a Folisin zażywa się w ilości dwóch sztuk dziennie, koniecznie popijając je dużą ilością wody. Jest przeznaczony dla dorosłych mężczyzn, którzy zauważyli u siebie pierwsze objawy łysienia, mogących liczyć po zakończeniu kuracji na następujące jej rezultaty:

 • zatrzymanie wypadania włosów i to już po miesiącu brania suplementu;
 • wzrost nowych włosów w tempie sprawiającym, że fryzura staje się widocznie gęstsza, dzięki temu, że odrastające nowe włosy są grubsze, mocniejsze, nie rozdwajają się i zostaje przywrócony ich głęboki koloryt;
 • lepsze funkcjonowanie mieszków włosowych;
 • pełną kontrolę nad poziomem wydzielanego testosteronu, co ułatwia zapanowanie na jego przekształcaniem się go w destrukcyjny DHT;
 • znaczne wydłużenie fazy wzrostu włosów, co także ma niebagatelne znaczenie w powstrzymaniu procesu ich wypadania.

Folisin – jakie opinie wystawiają mu pacjenci i gdzie można go kupić

Szukając preparatu mającego zahamować wypadanie włosów i to niezależnie od jego przyczyny, zwracamy uwagę na najwyższą skuteczność, a to na pewno zagwarantuje nam Folisin. Opinie, jakie wystawiają mu pacjenci, w pełni to potwierdzają, wskazując także na opisane powyżej bezpieczeństwo użycia związane z naturalnym, roślinnym składem. Są to, naszym zdaniem, wystarczające argumenty przemawiające za jego zastosowaniem, a kupno jest wręcz dziecinnie proste. Wchodzimy na stronę internetową producenta, poprzez którą składamy zamówienie, wypełniając po prostu formularz kontaktowy, a oferowane są nam trzy pakiety różniące się ceną i ilością opakowań:

 1. Podstawowy, jedno opakowanie, 60 kapsułek w cenie 219 zł.
 2. Standardowy, trzy opakowania za 438 zł.
 3. Optymalny, aż sześć opakowań, 360 kapsułek, za które musimy zapłacić tylko 657 zł.
Folisin

Related posts

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.