Skrzypovita pro – opinie, efekty, cena

Nadmierne, przyspieszone wypadanie włosów i stale powiększająca się łysina to problem, z którym niezwykle trudno jest sobie poradzić. Niestety dotknął on i moją skromną osobę, dlatego stosuję wiele preparatów, które mogą skutecznie powstrzymać ten niekorzystny proces.
Nie da się ukryć, że lista środków, jakie w tym celu używałem, rośnie z dnia na dzień, ale jeden upodobałem sobie szczególnie, a jest nim Profolan, który postanowiłem wspomóc odpowiednimi kosmetykami opartymi na naturalnych składnikach. Znajomy farmaceuta polecił mi całkiem nowe preparaty, pomagające zregenerować i odżywić osłabione włosy, produkty znanej i cenionej marki Skrzypovita, seria Pro Hair.

Bogactwo płynące z natury.

Skrzypovita nie jest nową nazwą na rynku środków do pielęgnacji włosów, jakie możemy dostać w naszym kraju. Dotychczas kojarzyła się tylko z tabletkami przyspieszającymi porost włosów, jednak nowe produkty z serii profesjonalnej, to szampon i łatwe w aplikacji serum. Można śmiało powiedzieć, że jest to zupełnie nowa jakość w dziedzinie pielęgnacji osłabionych i zniszczonych włosów. Mimo że to stosunkowo nowy produkt, już zyskał sobie wielu gorących zwolenników, zachwalających jego skuteczne działanie zapobiegające również łysieniu. Zachęcony ich opiniami udałem się do apteki, zakupiłem szampon i zasiadłem do przeczytania ulotki, znalezionej w opakowaniu. Skład szamponu rzeczywiście wygląda imponująco, a znajdziemy w nim szereg naturalnych ekstraktów z roślin, korzystnie wpływających na stan włosów, takich jak:

  • pokrzywa,
  • skrzyp polny,
  • łopian,
  • kwiat nasturcji,
  • rozmaryn,
  • rumianek,
  • nagietek,
  • szałwię.

Oprócz nich zawiera także wiele witamin, szczególnie tych z grupy B, zapobiegających osłabieniu i wypadaniu włosa. Co ciekawe, zarówno szampon, jak i serum nie zawierają tzw. substancji powierzchniowo czynnych SLS, silnych środków chemicznych spotykanych w wielu kosmetykach, źle wpływających na zdrowie i wygląd naszej fryzury.

Skuteczne działanie, które mogę potwierdzić.

Najlepsze efekty może przynieść jedynie regularne i systematyczne stosowanie szamponu Skrzypovita Pro Hair. Ja już po kilku dniach zacząłem zauważać jego pozytywny wpływ. Przede wszystkim zmienił się wygląd moich włosów, które przestały być matowe i pozbawione połysku, ale zyskały wręcz aksamitną miękkości i zaczęły lśnić ukrytym dotychczas blaskiem. Wpływają na to składniki zapewniające im właściwe odżywienie i nawilżenie. Poprawie uległa również ich kondycja zdrowotna, stały się mniej łamliwe i kruche, a wypadanie znacznie się zmniejszyło.
Szampon zyskał moje stałe uznanie, ale jego działanie postanowiłem wspomóc, stosując również serum. Jest to środek naprawczy, który wciera się w skórę głowy, najlepiej bezpośrednio po jej umyciu. Jego skład jest podobny do szamponu, ale wszystkie wymienione przeze mnie ekstrakty roślinne występują w jeszcze silniejszej, bardziej skoncentrowanej dawce. Po dalszych kilku tygodniach używania obu kosmetyków mogę potwierdzić, że Skrzypovita Pro Hair jest dokładnie tym, czego szukałem od momentu, gdy zacząłem mieć pierwsze problemy z postępującym łysieniem. Stosuję ją jednocześnie z Profolanem i moje włosy zdecydowanie stały się mocniejsze, wzmocniły się również ich cebulki, a jedną z innych zalet, która skłoni mnie do dalszego stosowania, jest brak podrażnień skóry głowy. Duży plus należy się też firmie za  cenę, która w przypadku szamponu nie przekracza 20-30 zł za opakowanie 200 ml. Serum jest minimalnie droższe, a opakowanie 125 ml będzie nas kosztować jedynie 30-35 zł. Patrząc na efekty, jakie dzięki nim udało mi się uzyskać, stwierdzam, że były to dobrze wydane pieniądze.