Przeszczep włosów opinie na temat efektów, jakie daje.

Wypadające włosy i związane z tym łysienie to problem wielu mężczyzn, mający wiele przyczyn, stosownie do których dobiera się odpowiednie metody leczenia. Mogą to być środki typowo farmakologiczne lub odpowiednie kosmetyki i suplementy diety. Każdy z nich ma swoich zwolenników i przeciwników oraz mniejszą lub większą skuteczność. Jednak wiele osób, z którymi rozmawiam o tym, jak poradzić sobie z powiększającą się łysiną, pyta mnie, czy warto zdecydować się na przeszczep włosów.

Przeszczep włosów – rozwiązanie radykalne.

Od razu muszę stanowczo zaznaczyć, że nie jestem zwolennikiem rozwiązań radykalnych, a takim z pewnością jest przeszczep włosów. Zawsze staram się stosować metody nieinwazyjne i nigdy nie byłem aż tak zdesperowany, mimo że łysina nie wpływa zbyt dobrze na moje samopoczucie. Trzeba sobie przede wszystkim powiedzieć, że jest to ostateczny sposób poradzenia sobie z problemem, który powinien być zastosowany jedynie w sytuacji, kiedy zawiodły inne metody leczenia. Wbrew powszechnie panującym opiniom, przeszczep włosów to poważny zabieg, przeprowadzany przez wykwalifikowanego chirurga i najczęściej wymagający hospitalizacji pacjenta. Zazwyczaj stosuje się go w przypadku łysienia dziedzicznego, ale nie jest refundowany, a jego koszt sięga kilku tysięcy złotych.

Ma jednak wiele zalet, wpływających na stale rosnącą popularność, a najważniejszą jest to, że efekty są widoczne praktycznie natychmiast i to już po jednym zabiegu. Przeprowadza się go przy znieczuleniu miejscowym, a jakiekolwiek powikłania przy prawidłowej rekonwalescencji zdarzają się niezwykle rzadko. Co ciekawe, w ten sposób uzupełnia się nie tylko ubytki owłosienia na głowie, ale również rzęsy, brwi, a nawet brodę. Niestety takie leczenie nie kończy się najczęściej na jednym zabiegu i pełne efekty transplantacji będą widoczne dopiero po kilku miesiącach. Poddając się jej trzeba też mieć sporą ilość własnych włosów, które nadają się do przeszczepu. Przeprowadzane są także wstępne badania kandydata, a przeciwwskazania to między innymi nadciśnienie tętnicze, choroby i infekcje skóry, cukrzyca oraz palenie papierosów, które może spowodować problemy z gojeniem. Zabieg polegający na przeniesieniu płata skóry razem z włosami, niesie ze sobą ryzyko powstania nieestetycznych blizn, dlatego ja wolałem tego uniknąć i pozbyć się łysiny w inny sposób.

Profolan – suplement o dużej skuteczności, efekt – ciągle zmniejszająca się łysina.

Tym sposobem jest właściwa suplementacja organizmu, dzięki której dostarczam mu wszystkie niezbędne składniki odżywcze wspomagające proces odrastania włosów. Jest ich na rynku wiele, ale mój wybór zdecydowanie padł na Profolan. Opinie, jakie przeczytałem na jego temat, są w większości pozytywne, a specjaliści, z których pomocy korzystam, także potwierdzili jego wysoką skuteczność. Chwalą przede wszystkim unikalny skład Profolanu, starannie skomponowany z naturalnych wyciągów roślinnych. Ekstrakty z pokrzywy i skrzypu polnego, bogate w witaminy, substancje mineralne i korzystne dla zdrowia włosów aminokwasy, tworzą czynnik aktywny Grow 3. To właśnie dzięki niemu Profolan jest najskuteczniejszy w hamowaniu nadmiernego wydzielania hormonu DHT niszczącego mieszki i cebulki włosowe. Kupuję go bezpośrednio od producenta, płacąc 150 złotych za miesięczną kurację. Już po wzięciu pierwszego opakowania uzyskałem zaskakujące rezultaty i mogę powiedzieć, że moje włosy rosną w błyskawicznym tempie, zdrowsze, grubsze i mocniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *