Naturalne blokery DHT opinie, czy naprawdę działają.

Wśród wielu rodzajów łysienia, najczęściej spotykana jest jego odmiana androgenowa, dotykająca zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Jej przyczyną jest dihydrotestosteron, czyli DHT, hormon, który wydzielany przez organizm w nadmiernej ilości prowadzi do obkurczania mieszków włosowych. Włosy w wyniku tego procesu stają się łamliwe, kruche i w rezultacie zaczynają szybko wypadać. Temu niekorzystnemu zjawisku można przeciwdziałać na wiele różnych sposobów, najczęściej farmakologiczne, ale równie skuteczne mogą okazać się naturalne blokery DHT, zawarte w popularnych suplementach diety, a nawet kosmetykach.

Kwas laurynowy – naturalny, zawarty w tłuszczach.

Jest to organiczny związek chemiczny pochodzenia roślinnego, spotykany w wielu tłuszczach, takich jak np. coraz częściej używany w kuchni olej kokosowy. Jest skutecznym inhibitorem 5-alfa-reduktazy, enzymu przekształcającego testosteron właśnie w DHT. Dodatkowo zmniejsza nadmierne wydzielanie łoju w mieszkach włosowych, przeciwdziałając ich przetłuszczaniu, także jednej z przyczyn nadmiernego i przyspieszonego wypadania włosów.

Saw Palmetto – olej z palmy sabałowej, idealny w walce z łysieniem.

Wyciąg, czyli olej z palmy sabałowej, ma wszechstronne zastosowanie, w tym i w przeciwdziałaniu przyspieszonemu łysieniu. Roślina ta rośnie w niektórych rejonach Stanów Zjednoczonych, a ekstrakt jest pozyskiwany z jej owoców i jako naturalny bloker DHT wielokrotnie udowodnił swoje skuteczne działanie. Blokuje nie tylko wspomniany enzym, ale również receptory androgenowe znajdujące się we wnętrzu komórek, dzięki czemu są one odporne na cząsteczki DHT, które po prostu nie mogą się z nimi połączyć.

Pokrzywa – niby pospolita, ale o zdrowym wpływie na włosy.

Skuteczne blokowanie DHT mogą nam zagwarantować nie tylko egzotyczne rośliny, ale również pospolite zioła, rosnące w naszym kraju. Jednym z nich jest pokrzywa, której wpływu na stan naszej fryzury nie trzeba nikomu przedstawiać. Zawiera istne bogactwo witamin i substancji mineralnych odżywiającej włosy i skórę głowy, dostarczając im wszystkich składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Z tego też powodu pokrzywę znajdziemy w składzie licznych preparatów zapobiegających łysieniu, w tym i najbardziej cenionego Profolanu.

Profolan – opinie o jego skutecznym składzie nie są przesadzone.

Profolan w postaci tabletek, jest najlepszym suplementem diety, który powinni stosować wszyscy mężczyźni mający problem z powiększającą się łysiną. Pokrzywa jest tylko jednym z elementów jego składu, a w połączeniu z wyciągiem ze skrzypu polnego i niezbędnymi dla prawidłowego funkcjonowania organizmu aminokwasami oraz witaminami, tworzy unikalny czynnik aktywny Grow 3. Właśnie on najlepiej blokuje wydzielanie DHT, dlatego Profolan jest numerem wśród suplementów przeciwdziałających łysieniu androgenowemu. Ja używam go od kilku miesięcy i w pełni mogę potwierdzić jego działanie. Już po zużyciu pierwszego opakowania zauważyłem, że moje włosy stały się gęstsze, mocniejsze i wyraźnie grubsze, a tempo ich odrastania jest wręcz zaskakujące. Suplement można bez problemu kupić, korzystając ze strony internetowej jego producenta, a cena za miesięczną kurację, liczącą 60 tabletek, to 150 złotych. Efekty, jakie można dzięki niemu uzyskać, są zdecydowanie warte tej ceny, a producent ma dla swoich klientów też wiele atrakcyjnych promocji, oferując np. dwa, a nawet trzy opakowania Profolanu w wyjątkowo korzystnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *