Bioxsine, opinie, działanie i cena

Przyczyn wypadania włosów jest tak wiele, że czasem ciężko jednoznacznie zdiagnozować co powoduje przyspieszone łysienie. Stres, współistniejące choroby czy nawet źle dobrane kosmetyki, wszystko to niekorzystnie wpływa na wygląd i kondycję naszej fryzury. Tego problemu w żadnym wypadku nie powinno się lekceważyć, jeśli nie zareagujemy po pojawieniu się pierwszych objawów, to skutki tego mogą okazać się nieodwracalne. Istnieje na szczęście wiele kompleksowo działających środków mogących skutecznie powstrzymać proces łysienia.

Bioxsine – szampon i serum.

Na rynku w naszym kraju pojawiły się ostatnio dwa nowe produkty, które postanowiłem wypróbować, szampon i serum o nazwie Bioxsine, zachwalane na licznych forach internetowych. Zachęcony wieloma pozytywnymi opiniami osób ich używających zakupiłem najpierw szampon, choć cena około 35 złotych za stosunkowo niewielką buteleczkę nie wydaje się zbyt atrakcyjna. Producent poleca swój produkt specjalnie dla wszystkich, którzy zmagają się z łysieniem, a pomóc ma w tym starannie dobrany skład szamponu. Zawiera on między innymi ośmiokrotnie wzbogaconą formułę Biocomplex B11, z wieloma cennymi dla włosów i skóry substancjami, cynkiem, magnezem, żelazem, flawonoidami, kwasem linolowym i oleinowym. To one mają zapobiegać wypadaniu włosów, poprzez niszczenie chorych komórek hamujących wzrost nowych. Formuła ta ma również odżywiać skórę głowy i wzmacniać osłabione cebulki włosowe.Wszystko to brzmi naprawdę pięknie, ale ja wolę w praktyce sprawdzić jego działanie. Szampon Bioxine posiada przyjemny zapach i dobrze się pieni, nadając się nawet do codziennej pielęgnacji. Włosy stały się nieco bardziej puszyste i miękkie w dotyku, ale nie odrastają w tempie, jakiego oczekiwałem.

Trochę rozczarowany, sięgnąłem po serum, w postaci niewielkich szklanych ampułek. W opakowaniu stanowiącym jedną kompletną kurację mieści się ich 24, ale trzeba za nie zapłacić aż 150 złotych. Skład jest podobny jak szampony, z tą jednak różnicą, że Biocomplex B11 występuje w silniejszej, bardziej skoncentrowanej dawce, mającej podobno podnieść skuteczność. Serum aplikuje się co drugi dzień, bezpośrednio na skórę głowy, najlepiej po umyciu i podsuszeniu włosów. Jego działanie jest jakby bardziej widoczne, choć oczekiwałem po nim znacznie więcej. Zaobserwowałem co prawda niewielki wzrost nowych włosków, zwłaszcza na linii czoła, ale Bioxsine nie ma moim zadaniem żadnego wpływu na powstrzymanie łysienia.

Wracam do sprawdzonych środków.

ProfolanKolejny zachwalany preparat i niestety kolejne rozczarowanie. Moje poszukiwania kosmetyku idealnego ciągle trwają, ale na szczęście nadal mogę stosować Profolan, suplement diety, który rozwiązuję większość moich problemów z przerzedzającymi się włosami. Jego perfekcyjnie dobrany skład, z formułą Grow 3, która odżywia oraz wzmacnia mieszki włosowe, zapobiegając ich degeneracji. Liczne składniki uzupełniające, minerały i witaminy, skutecznie wspomagają ten proces, razem tworząc kompleksową kurację. Profolan to rezultat wieloletnich badań, który jest dostępny bezpośrednio na stronie jego producenta. Przejął on pełną kontrolę nad procesem dystrybucji leku, chcąc zachować jego najwyższą jakość. Jedno opakowanie liczące 60 tabletek można zakupić za 150 złotych, podobnie jak serum Bioxsine, ale mamy też możliwość skorzystania z licznych, atrakcyjnych promocji. Jednak biorąc pod uwagę wysoką skuteczność i uzyskiwane efekty, można powiedzieć, że Profolan jest wart każdej wydanej na niego złotówki.